Dieta sokowa, czyli oczyszczenie w formie detoksu sokowego

Dieta kojarzy się większości z nas z restrykcyjnym ograniczeniem spożywania pokarmów, którego podstawowym celem ma być redukcja wagi. Istnieje jednak cały szereg diet, stawiających przede wszystkim na poprawę zdrowia osób je stosujących. Jedną z nich jest dieta sokowa.

Dieta sokowa – czym jest i jakie ma skutki dla organizmu

Dieta sokowa zakłada zastąpienie stałego pożywienia sokami, pochodzącymi z owoców i warzyw. Pomaga to oczywiście w walce ze zbędnymi kilogramami, jednak podstawowym jej zastosowaniem jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Równie ważne jest przezwyciężenie starych nawyków i stopniowe przejście na bogate w witaminy pokarmy naturalne. Stosowanie diety sokowej nie jest też szczególnie trudne: istnieją już wyspecjalizowane firmy, na przykład https://www.sportfood.pl/37-dieta-sokowa-krakow, które dostarczą nam wszelkich składników, niezbędnych do jej wprowadzenia.

Głównym efektem, jakiego możemy spodziewać się po przejściu tej diety, jest poprawa samopoczucia – takie są bowiem podstawowe skutki usunięcia toksyn z organizmu. Osoby, które ją stosowały, jako efekt jej działania wskazują również redukcję uczucia zmęczenia, usunięcie problemów ze snem czy poprawę kondycji skóry. W ciągu siedmiodniowej kuracji traciły również od 2 do 3 kilogramów wagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + trzynaście =